Interjero dizainas - svetainės interjeras
15
Sau

Interjero dizainas

Kasdieniniame gyvenime galima ganėtinai dažnai susidurti su sąvoka „interjero dizainas“ – radijas, televizija, šiuolaikiniai žurnalai ir pan. – tačiau ar iki galo suprantame, ką ši sąvoka apima?
Sakysite, interjero dizainas – tai buto įrengimas pasirinktu stiliumi. Ir taip, ir ne. Šis apibrėžimas apima kur kas didesnio masto darbus kuriant harmoningą interjerą. Bet apie viską iš eilės.

Kas yra dizainas, interjeras ir stilius?

Išvertus iš anglų kalbos, dizainas – tai projektas, planas, apipavidalinimas, piešinys, eskizas. Pavyzdžiui, Vikipedijoje pateikiamas toks dizaino apibrėžimas: dizainas – tai plastinio meno šaka: įvairių gaminių meninis konstravimas ir gyvenamosios aplinkos formavimas.

Interjeras (pranc. intérieur ‘vidinis’) – tai pastato ar patalpos vidus; meniškai suformuota ir apipavidalinta vidaus erdvė ir jos įrenginiai.

Interjeras gali būti individualus (gyvenamosios paskirties interjerai: individualių namų, daugiabučių, bendrabučių vidinės erdvės), visuomeninis (įvairių paslaugų teikimo ir komercinės paskirties interjerai: kavinės, valgyklos, sporto salės, teatrai, mokymosi įstaigos, viešbučiai, parduotuvės ir t.t.) arba gamybinis (gamyklos, fabrikai, dirbtuvės, sandėliai ir pan.).

Pagrindiniai interjero elementai yra šie: erdvę ribojančios plokštumos, įėjimo angos, dirbtinės ir natūralios šviesos šaltiniai, baldai ir įrenginiai, dekoratyviniai dailės kūriniai ir gyvosios gamtos elementai.

Interjeras gali būti: modernusis, minimalistinis, skandinaviškasis, klasikinis, japoniškasis, eko, fusion.

Buto interjero dizainas

Buto interjero dizainas – tai gyvenamosios aplinkos suformavimas, remiantis estetinėmis žiniomis ir atsižvelgiant į jų nuolatinių gyventojų pageidavimus. Žmogus, kuris sprendžia šiuos klausimus, vadinamas interjero dizaineriu. Būtent nuo jo profesionalumo priklauso galutinis rezultatas. Pagrindinė interjero dizainerio užduotis yra ne tik apstatyti kambarius brangiais ir stilingais baldais, bet ir surasti išeitį kartais beviltiškoje situacijoje. Pavyzdžiui, padaryti mažą kambarį erdvesnį, suteikti lengvumo pojūtį arba didelę salę paversti jaukia patalpa. Optimalaus sprendimo radimas kartais prieštaringose formose ir yra dizainerio nuopelnas. Bet to, dizaineris turi pateikti keletą interjero apipavidalinimo variantų – nuo pigiausio iki elitinio (skaitykite „Elitinis interjero dizinas“).

Interjero dizainas – pagrindiniai aspektai

Interjero dizinas - biuro interjerasSukurti originalų dizainą nėra paprasta. Nuo idėjos užgimimo iki jos realizavimo dizaineris nueina sunkų ir ilgą kelią, kuriame galima išskirti keletą etapų.

Pirmiausia atsiranda idėjos ir mintys, kurios vėliau virsta eskizais. Pagal eskizus sukuriamas dizaino projektas, o pagal šį projektą daromi darbo brėžiniai – jais naudosis statybininkai.

Erdvė

Erdvė (interjero dizainerio akimis) – tai visi baigtinėje plotmėje esantys objektai. Erdvė lemia joje gyvenančių žmonių gyvenimo būdą ir charakterį, todėl interjero dizainerio užduotis pagauti asmenines užsakovo savybes ir sukurti unikalią bei nepakartojamą erdvę.

Kompozicija

Kompozicija – tai interjero objektų tarpusavio sąveika. Teisingai parinkta kompozicija visus interjero daiktus sujungia į darnią visumą. Dizaine egzistuoja dėsniai, kurių privaloma laikytis. Pavyzdžiui, kuriant bet kokį interjerą turi būti išskiriamas prasminis centras. Bute tai gali būti svetainė, o svetainėje – stalas arba židinys.

Proporcija

Proporcija – tai vienų ar kitų interjero daiktų dydžių derinys vienas kito atžvilgiu. Projektuojant dizainą, svarbu proporcijas derinti su interjero stiliumi. Pavyzdžiui, projektuojant gotiškojo stiliaus interjero dizainą aukštos lubos dera su didelėmis durų angomis, kurios kito stiliaus atveju visiškai netinka.

Spalva

Spalva yra pagrindinis interjero instrumentas. Dažnai spalvų derinys suteikia galimybę visiškai pakeisti interjero išvaizdą. Renkantis spalvą, būtina laikytis panašumo ir kontrasto, akcento ir niuanso principų.

Kiekvienam žmogui – jo namai, jo tvirtovė. Tai vieta, kur jis gali pasislėpti nuo pašalinių akių, miesto triukšmo ir blaškymosi, pabūti su artimais žmonėmis arba pačiu savimi. Ir nesvarbu, ar kalbame apie vieno kambario butą, ar prabangų individualų namą. Pagrindinė specialisto užduotis yra sukurti būtent tokį interjerą, kuris būtų jaukus jo savininkui.