Elitinis interjero dizainas ir gyvenimo kokybė
13
Gru

Elitinis interjero dizainas ir gyvenimo kokybė

Jei po darbo dienos, komandiruotės arba malonios kelionės su džiaugsmu grįžtate namo, tai jus galima vadinti laimingu žmogumi. Žinoma, didžiausią džiaugsmą būnant namuose teikia bendravimas su artimais žmonėmis, tačiau pilnavertį komforto pojūtį sukuria tinkamai suprojektuotas ir įrengtas buto interjeras.

Kas yra elitinis interjeras?

Ne kiekvienas dizaineris susimąsto apie tai, kaip užsakovas su šeima gyvens bute, prie kurio interjero jis pasidarbavo. Užbaigus remontą ir padarius fotosesiją, dizaineris palieka užbaigtą objektą ir imasi kito, net nesusimąstydamas, kad kai kurie dekoro elementai, baldų spalva arba plytelės gali tapti diskomforto priežastimi užsakovui ir jo šeimai.

Todėl pirmiausia elitinis interjeras numato įvairių faktorių, kurie turi įtakos žmonių gyvenimo kokybei, suderinimą: pradedant ergonomika (išdėstymu) ir baigiant patalpų apdaila. Paprastai paplitęs klaidingas įsitikinimas, kad elitinis interjero dizainas apsiriboja tik atliktų darbų kokybe, baldų ir apdailos medžiagų ar dekoro detalių kaina. Tačiau ne mažiau svarbūs elitinio interjero dizaino aspektai yra estetiniu požiūriu pavykęs išplanavimas, baldų ir apdailos elementų parinkimas bei išdėstymas.

Optimalus patalpų erdvės panaudojimas – vienas iš svarbesnių aukštos kokybės remonto rodiklių. Todėl jei elitinį interjerą kūrė aukšto lygio specialistas, užsakovas turi matyti akiai patrauklų butą: tinkamai parinktas spalvas, faktūrą, idealiai išdėstytus baldus. Tokias elitinio interjero puses kaip funkcionalumą, praktiškumą, patogumą ir komfortą visiems šeimos nariams dizaineris turi apgalvoti ir numatyti pradiniame projektavimo etape. Ir visa tai turi derėti su apdaila bei baldų išdėstymu.

Mažamečiai vaikai šeimoje taip pat diktuoja tam tikras sąlygas kuriant ne tik vaikų kambario interjerą, bet ir kitų patalpų: saugumas ir praktiškumas – štai pagrindiniai buto parametrai, kuriame gyvena vaikai. Dizaineriui, kuriančiam elitinį interjerą, labai svarbu mokėti išgirsti užsakovą, išsiaiškinti jo poreikius, suderinti detales ir padaryti butą gražų, patrauklų, tuo pačiu patogų bei funkcionalų visiems šeimos nariams.

Išvada tokia: savo amatą išmanantis dizaineris turi darbą atlikti ne tik kūrybiškai, bet ir techniškai. Tokiu atveju, puikus rezultatas garantuotas.

Lemiama figūra – dizaineris

Elitinio interjero dizainas – intensyvus procesas, reikalaujantis tikrai profesionalaus dizainerio ir ne mažiau profesionalios statybininkų brigados. Žinoma, turėdami pakankamai laiko ir dizainerio amato žinių, galite ir patys padirbėti su savo interjeru. Visgi praktika rodo, kad norą sukurti tikrai stilingus ir funkcionalius namus, turi realizuoti profesionalai. Įgudęs dizaineris turi didelę interjero įrengimo ir bendravimo su statybininkais patirtį. O tai yra labai svarbu, nes paprastai galutinis rezultatas priklauso nuo to, kaip teisingai ir greitai meistrai supras jiems keliamas užduotis.

Atlikdami remontą savarankiškai rizikuojate statybinę aikštelę paversti palankia dirva įtampai ir trinčiai. Be to, perdarymas, kuris greičiausiai bus reikalingas dėl neprofesionalumo, kainuos pinigus ir laiką (instrumentų amortizacija, medžiagos, darbo ištekliai ir t.t.). Todėl galima daryti išvadą: kad remontas vyktų sklandžiai ir tvyrotų tarpusavio supratimo atmosfera, vertėtų interjero dizainą patikėti profesionalui (geriausia pagal rekomendaciją).

Norint rasti gerą dizainerį, gali neužtekti draugų arba pažįstamų rekomendacijos. Profesionalas, kuris tiko kitiems, nebūtinai gali produktyviai dirbti su jumis. Prieš pasirenkant vieną ar kitą kandidatą, pažiūrėkite jo darbus, užduokite jus dominančius klausimus, atkreipkite dėmesį į tai, kaip šis žmogus su jumis bendrauja, ar jį domina bendradarbiavimas – tai padės teisingai pasirinkti.

Dizaineris dizaineriui nelygu

Dizaineris dizaineriui nelyguInterjero dizaineriai kaip ir bet kurios kitos profesijos atstovai yra skirtingai įvaldę savo profesiją. Žemesnio lygmens profesionalai daro gerus paprastus remontus, kurių negalima priskirti elitinei klasifikacijai. Tokie specialistai pasirengę dirbti su paprastesnėmis ir pigesnėmis medžiagomis, važinėti su užsakovais po parduotuves ieškodami naudingų išpardavimų ir jų paslaugų kaina kur kas mažesnė, nei aukštesnio lygmens dizainerių.

Specialistai, kurie įrenginėja elitinio dizaino butus, perka medžiagas remontui tik tam tikrose vietose ir iš tam tikrų gamintojų. Šiuo atveju užsakovas turi rasti dizainerį, kurio kvalifikacija atitiktų keliamus reikalavimus. Pagrindinė savo darbą išmanančio dizainerio užduotis – mokėti išgirsti užsakovą ir įgyvendinti kūrybinius užmojus. Orientuotis ne savu erdvės matymu, o vadovautis išskirtinai tų žmonių, kurie tame bute gyvens.

Profesionalaus dizainerio paslaugų kaina priklauso nuo jo patirties, nuo medžiagų, su kuriomis teks dirbti statybininkams. Darbas su geros kokybės medžiagomis ir išskirtinėmis interjero detalėmis reikalauja atsargumo ir kito atsakomybės lygio – taip išauga atliekamų darbų kaina. Atliekamo remonto sėkmė priklauso nuo projekto. Tik pagal projektą galima tiksliai sudaryti sąmatą, paskaičiuoti medžiagų sąnaudas, numatyti statybos darbų seką ir optimaliai, žingsnis po žingsnio priartėti prie galutinio užsakovą tenkinančio rezultato.

Pirmiausia dizaineris daro planą baldų išstatymo, numato išplanavimą, tada pateikia sienų brėžinius, apšvietimo, lubų, elektros ir santechnikos įrangos. Tada planuojamos naudoti medžiagos. Atkreipkite dėmesį, kad kalbama ne apie pirmines statybines medžiagas, kurių parinkimas priklauso nuo atliekamų darbų technologijos ir kurias naudoja statybininkai, o apie tas, kurios bus matomos ir nuo kurių priklauso spalva, faktūra ir t.t. Užsakovui svarbiausia galutinis rezultatas.

Pagrindiniai dokumentai, kurie pateikiami užsakovui prieš darbų pradžią, turėtų būti bent šie: erdvinis planas, montažinis planas, grindų planas, lubų ir apšvietimo, išdėstymo planas, rakandų išdėstymo planas, elektros prietaisų planas ir t.t.

Pakankamai patyrę meistrai, pavyzdžiui, elektrikai arba santechnikai nesunkiai gali atlikti savo darbus ir be projekto, tačiau rekomenduojama visgi turėti sudarytus inžinerinių tinklų planus.

Prieš pradedant remonto darbus dizaineris pateikia užsakovui projekto vizualizaciją, kuri suteikia galimybę pamatyti galutinį interjero variantą ir, reikalui esant, atlikti korekcijas. Tai gali būti nuotraukos, piešiniai arba 3D vizualizacija, suteikianti galimybę kiek galima tiksliau įsivaizduoti interjerą po statybos ir apdailos darbų užbaigimo.

Idealaus remonto formulė

Profesionalaus dizainerio ir patyrusių statybininkų darbo visuma – dar vienas neatsiejamas elitinio dizaino aspektas. Buto remontą atliekančių statybininkų patirtis vaidiną vieną iš svarbiausių vaidmenų, nes dizaineris, dažniausiai neturėdamas darbo rankomis patirties, tik pateikia pradinę idėją, sumanymą. O statybininkų užduotis realizuoti dizainerio idėją – kuo jie labiau patyrę, kuo geriau išmano technologijas, tuo tiksliau realizuoja idėją. Kaip teigia patys specialistai, elitinių patalpų apdaila – tai kūrybinis procesas, neturintis specialios metodikos ir algoritmo. Čia svarbiausia gebėjimas pajusti medžiagas ir turėti pakankamą darbo su jomis kvalifikaciją. Kartais bendras profesionalių statybininkų ir mažiau patyrusio dizainerio derinys gali duoti neblogą rezultatą (dėl statybininkų pastangų).

Apie apdailą

Elitinis remontas, be to kas jau išvardinta, numato aukštos kokybės apdailą, kurią turėtų atlikti siauros specializacijos meistrai. Pavyzdžiui, plyteles kloti turi profesionalūs plytelių klojėjai, dažymo darbus atlikti profesionalus dažytojas, stalius turi atlikti tik staliaus darbus, santechnikas užsiimti santechnika ir t.t. Tik su tokiais meistrais elitinis remontas kokybiškai funkcionuos ilgus metus. Daugelis apdailos medžiagų, pavyzdžiui, mediena, yra ganėtinai kaprizingos ir siauros specializacijos meistras turi žinoti apie ją absoliučiai viską.

Atkreipkite dėmesį, kad aukšto lygmens profesionalas dirba tik su tikrai kokybiškomis medžiagomis. Taip. Standartinių kambario durų montavimą gali atlikti daugelis, o štai brangias, pagal individualų užsakymą pagamintas duris imsis daryti tik tas, kuris turi pakankamai savo srities žinių ir patirties. Dažniausiai tokiems darbams reikalingi kokybiški, brangūs instrumentai ir įrankiai, todėl žemesnio lygmens specialistai jų paprasčiausiai neturi.

Darbų sauga

Remontą atliekančių meistrų patirtis lemia ir vykdomų statybos darbų eilės tvarką – kiekviena interjero detalė montuojama savo laiku. Jei darbų eiga nenumatyta, gali būti sugadinta pradinė kai kurių medžiagų išvaizda. Pavyzdžiui, anksčiau laiko suklotas parketas, vykdant kitus statybos darbus, gali būti subraižytas.

Labai svarbus remonto aspektas – darbų sauga, kuriai paprastai skiriama nepakankamai dėmesio. Ir be reikalo, nes statybininkai dažnai tenka dirbti su elektriniais prietaisais, elektros įvadais, degiomis medžiagomis. Todėl visada objekte turi būti papildomos saugos priemonės – gesintuvai, pirmosios pagalbos vaistinėlės ir pan.

Sėkmingai remonto pabaigai ne mažiau svarbus faktorius yra darbo kultūra. Jei jos nėra, darbo vieta nėra tvarkoma, medžiagos mėtosi netvarkingai – taip gali atsirasti „trūkumas“ ir kai kurias medžiagas tenks užsakyti pakartotinai. Artėjant darbų pabaigai paprastai suvežamos durys, santechnika, tapetai ir t.t. Dėl betvarkės medžiagos gali būti pažeistos arba visai sugadintos, o kadangi daugelis iš jų gaminamos pagal užsakymą, užsakovas praranda ne tik pinigus, bet ir laiką (kai kurių pozicijų gamybos procesas gali trukti 2-3 mėn.).

Kas vadovaus?

Paprastai atliekant elitinį remontą reikalingas ne tik dizaineris ir statybininkai. Taip pat būna subrangovai, kuriuos samdo rangovas. Subrangovais gali būti, pavyzdžiui, židinių meistrai, staliai. Užsakovas nusprendžia, kas bus generaliniu rangovu, t.y. statybų vadovu. Taip susidaro generalinio rangovo schema. Generalinis rangovas turi būti geras organizatorius, gebantis tinkamai organizuoti darbo procesą, griežtai paskirstyti kiekvieno remonto dalyvio funkcijas ir pareigas. Priešingu atveju chaosas neišvengiamas. Direktoriumi, kuriam užsakovas patiki remonto proceso valdymą, paprastai skiriamas arba dizaineris, arba statybinė organizacija.

Patarimai pabaigai

Nusprendę susiremontuoti butą, pagalvokite ne tik apie išorinę interjero pusę, bet ir apie jo funkcionalumą. Susiplanuokite biudžetą. Bet koks dėl pinigų stygiaus neužbaigtas remontas greičiausiai niekada nebus baigtas arba tai įvyks labai negreitai.

Nepamirškite, kad savo amatą išmanantis dizaineris yra lemiama sėkmingo elitinio remonto įgyvendinimo figūra. Beje, profesionalus dizaineris gali ne tik sutilpti į suplanuotų biudžetą, bet ir optimizuoti remonto sąnaudas nenukenčiant jo kokybei. Atlikti savo darbą brangiai ir kokybiški gali daugelis, tačiau atlikti sąlyginai nebrangų elitinį remontą gali ne kiekvienas.

Linkime jums sėkmingo remonto ir malonaus gyvenimo namuose, kuriuose tvyros komforto ir gerovės atmosfera.